A természetes anyagú rattan szövet használatával otthonosabbá tehetjük a helyiséget. Az izgalmas textúra a letisztult vonalvezetésű modern, valamint a klasszikus bútort is feldobja, de vintage berendezéssel is variálható. Ezzel a levegős szövettel készülhet szekrényajtó betét, radiátorburkolat, paraván, és akár hálószobai dekorfal is keretbe illesztve, vagy más függőleges felület. A thonet jellegű nádfonatot helyettesíthetjük látványában nagyon hasonló papírszövettel is, melynek szálai belső nejlon erősítéssel rendelkeznek.
A KIVÁLASZTOTT BETÉT (NR.701, NR.14NY, NR.75NY, NR.90NY) RÖGZÍTÉSE RADIÁTORBURKOLAT ELŐLAPHOZ VAGY MÁS KERETHEZ
Gyakorlati tanácsok, javaslat a kivitelezéshez
Nádszövet esetén (Nr.701):
-
- 10-15 percre áztassuk vízbe.
- Vegyük ki a vízből és itassuk le a felületéről a felesleges vizet.
- Még nedvesen helyezzük rá az előlap hátoldalára a nádat úgy, hogy körbe mindenhol rátakarjon az előlapra.
- A szorító lécek és a csavarok segítségével kezdjük el a rögzítést az egyik rövid oldalnál úgy, hogy a léc alatt minél feszesebb legyen a nádszövet. (1.ábra)
- Ezután a másik rövid oldalra feszítsük át a szövetet, de csak annyira, hogy ne legyen hullámos a felülete és rögzítsük egy szorító léccel és csavarokkal. (2.ábra)
- Előbb az első hosszabbik oldalon rögzítsük a szövetet, majd a másik oldalra kifeszítve fejezzük be a betét rögzítését. (3.ábra)
Fontos: Túlzott megfeszítés esetén száradás után a nádszövet betét meghajlíthatja, vagy akár el is törheti a keretet, ezért a betét a feszítés során legyen sík, sima, de ezen túl nem kell tovább feszíteni.
Papírszövet esetén (Nr.14NY, Nr.75NY, Nr.90NY):
-
- 2-3 másodpercre áztassuk vízbe, vagy kézi vízpermetezővel nedvesítsük meg a felületét.
- A továbbiakban a nádszöveteknél alkalmazott 2-6. lépéseket kell alkalmazni.